ReCardio në Shqipëri: test i konsumatorëve, si të blesh në farmaci

ReCardio në Shqipëri: test i konsumatorëve, si të blesh në farmaciReCardio është i pozicionuar në treg si një shërues tërësisht natyral nga simptomat e hipertensionit dhe të tjera sëmundje të zemrës dhe të enëve të gjakut. Është krijuar për të zëvendësuar medikamente të ndryshme dhe për të krijuar një mjet të fuqishëm parandalimi për të mbrojtur veten nga sëmundjet kardiovaskulare.

Albania Produkti është prodhuar në formën e kapsulave, u shfaq në treg në Shqipëri dhe në vende të tjera jo shumë kohë më parë. Numri i klientëve të kënaqur po rritet me shpejtësi: ata shkruajnë vlerësime pozitive dhe dëshmi mbi kursin e trajtimit dhe e rekomandojnë ReCardio-n tek miqtë dhe familja e tyre.

Individët mund ta përdorin atë si një shtesë në planin e tyre të trajtimit ose ta marrin atë vetëm për të parandaluar zhvillimin e mëtejshëm të mosfunksionimit dhe për të përmirësuar cilësinë e jetës. Kapsulat përmbajnë përbërës të certifikuar dhe të sigurt: substanca organike të sintetizuara nga bimët, vitaminat, aminoacidet e çmuara. Ata iu ndihmojnë në ngritjen e funksionimit tuaj kardiak dhe iu ndihmojnë të harroni kufizimet dhe simptomat e pakëndshme të hipertensionit.

Çfarë bën ReCardio konkretisht:

 • Zvogëlon komplikimet e hipertensionit, të tilla si: fytyra e kuqe, vështirësi në frymëmarrje, dhimbje koke të rënda – për pothuajse 90% të konsumatorëve;
 • Ndihmon në balancimin e presionit të lartë të gjakut – në 91% të blerësve;
 • Përmirëson vetitë e ripërtërimit të organizmit – për 96% të konsumatorëve;
 • Mbron muskujt e zemrës nga radikalet e lira – me 87%;
 • Përmirëson elasticitetin e murit të enëve të gjakut – me 79%;
 • Zvogëlon mundësinë për atak në zemër në të ardhmen – me 64%.

Formula ka fituar katër patenta ndërkombëtare. Avantazhi i saj kryesor është kombinimi unik i përbërësve që punojnë së bashku për të dhënë një efekt të madh për shumicën e njerëzve. Ky efekt quhet sinergjik dhe funksionon në këtë mënyrë vetëm në rast se proporcionet dhe doza janë llogaritur sic duhet.

Efekti mund të vërehet nga fundi i ditës së 21-të e kursit të trajtimit dhe efekti i vetëm një paketë ReCardio është i mjaftueshëm dhe afatgjatë.

Ne kemi krijuar këtë skicë për t’ju dhënë një ide të qartë të produktit ReCardio, përbërësit kryesorë, përfitimet dhe udhëzimet e përdorimit. Le ti shqyrtojmë të gjitha këto në detaje.

Si funksionojnë kapsulat ReCardio? Performanca, efektet dhe garancitë

Testet klinike tri – fazore të kryera në Shqipëri dhe vende të tjera dhe të iniciuara nga ASC – Shoqëria Amerikane e Kardiologjisë ndihmuan në vlerësimin e efekteve dhe rezultateve të ReCardio:

 • Produkti ndihmon në kontrollin e manifestimit të hipertensionit dhe përmirëson gjendjen e përgjithshme fizike të një pacienti – në 86% të rasteve;
 • Zvogëlon sasinë e kolesterolit të keq në gjak – me 74%;
 • Ndihmon në luftimin e mbajtjes së lëngjeve shtesë në indet e trupit dhe kështu ul presionin e gjakut – në 82% të rasteve;
 • Përmirëson proceset e ripërtëritjes së organizmit – me 96%.

Në këtë hulumtim, mbi treqind pacientë u monitoruan me kujdes. Rezultatet janë verifikuar nga ASC në 2017.

Produkti përmban elemente unike të marra nga bimët. Ata mbështesin funksionimin normal të zemrës dhe enëve të gjakut dhe mund të merren me ilaçe me recetë pa ndërhyrë në veprimin e tyre. Regjistrimi dhe certifikimi zyrtar ndihmuan ReCardio të arrijë blerësit e tij në shumë vende. Mund të porositet në mënyrë të sigurtë nga faqja zyrtare e shitësve të ligjëshm. Ju nuk do të jeni në gjendje të gjeni ReCardio origjinale në një farmaci ose në Amazon.

Vlerësimet e klientëve dhe dëshmitë e mjekëve për kapsulat ReCardio

Në këtë artikull kemi përfshirë vetëm komentet më informative dhe më të vlerësuara të vlerësimeve të konsumatorëve dhe kemi shtuar mendimin e mjekut në lidhje me efikasitetin e recardio produktit.

Jane M. Feliz – specialist i kardiologjisë në Qendrën Shëndetësore Amerikane

Dëgjova për rezultate mbresëlënëse të studimit klinik me ReCardio dhe vendosa ta fus atë në planet terapeutike të pacientëve të mi. Këto kapsula tregojnë përmirësim të qëndrueshëm dhe të mjaftueshëm në pacientët që vuajnë nga hipertensioni dhe shumë sëmundje të tjera kardiovaskulare. Një nga avantazhet kryesore të këtij produkti është formula e tij joalergjike, tolerancë e lartë në grupe të ndryshme pacientësh dhe rezultate afatgjata pas kursit të parë. Unë e rekomandoj atë për të parandaluar hipertensionin dhe trajtimin e tij në fazat e para. Ky është një nga shkaktarët më të njohur të vdekjes, prandaj është më mirë të kujdeseni për shëndetin tuaj para se të jetë tepër vonë. Kini parasysh se mund të blini produktin origjinal vetëm në faqen e internetit të shitësit të besuar.

Eric Pile, 68 vjeç

Ndihem shumë më mirë, kur unë jam i vetëdijshëm për shkaqet, komplikimet e mundshme dhe trajtimin e sëmundjeve që kam. Ndonjëherë lexoj revista mjekësore dhe forume. Në njërin prej tyre kam lexuar një vlerësim të hollësishëm rreth ReCardio dhe kjo më intrigoj. Unë vuaj nga hipertensioni që nga viti 2001 dhe kam qenë në kërkim të metoda më efektive dhe më të sigurta për të kontrolluar presionin e gjakut pa ndikuar në organet e brendshme apo pasur efekte të tjera anësore. Cilësia e produktit i tejkaloi pritshmëritë e mia: testet e mia klinike janë shumë më të mira dhe – edhe më të rëndësishme – ndjehem energjik dhe fle më mirë. Mjeku im thotë se situata është përmirësuar shumë. Për shkak të këtyre kapsulave të shkëlqyeshme!

Joanna Barrymore, 72 vjeçe

Komentet dhe vlerësime rreth ReCardio më frymëzuan saqë vendosa ta provoja njëherë. Pas një kursi trajtimi 3-javor, presioni im i gjakut pothuajse arriti tregues normalë. I ndoqa me kujdes udhëzimet dhe mund të them me siguri – ai me të vërtetë fuksionon! Dua të paralajmëroj të gjithë: që ka shumë falsifikime. Ju kurrë nuk do të gjeni ilaçin origjinal në një farmaci apo në tregjet e palëve të treta. Mënyra e vetme për të blerë një produkt me cilësi të mirë është ta porositësh atë nga faqja zyrtare. Mos lejoni që dikush t’ju mashtrojë – blej tek shitësit e besuar. Ato ofrojnë çmim të shkëlqyer, transport të shpejtë dhe sigurojnë informacion të besueshëm se si ti marrësh kapsulat.

Reagime negative rreth ReCardio: pse nuk mund të funksionojë për dikë?

Së bashku me komentet e shumëfishta të përdoruesve dhe vlerësimeve që mund të gjenden në internet, ka disa komente negative rreth ReCardio. Për të mësuar më shumë për arsyet e performancës së tij të dobët për disa njerëz, prodhuesit zyrtarë u përpoqën të kontaktojnë sa më shumë përdorues të dëshpëruar për të gjetur të vërtetën. Ata zbuluan se ka arsye të ngashme për efikasitetin e ulët të produktit në disa raste:

 • Pritshmëritë tejet të larta të konsumatorëve për mënyrën se si duhet të funksionojë. Le të jemi të ndershëm dhe të pranojmë se kapsulat bimore nuk mund të trajtojnë sëmundjet kronike kardiake që kërkojnë ndërhyrje kirurgjikale. Megjithatë, ato janë mjaft të fuqishme për të përmirësuar situatën, për të minimizuar simptomat, për të rritur funksionimin e zemrës dhe për të mbrojtur nga kolesteroli i keq dhe radikalët e lirë. Për çmimin e tij kjo është më se e mjaftueshme.
 • Marrja e papërshtatshme e kapsulës, shkelja e udhëzimeve ose ndërprerja e kursit mund të jenë arsye të tjera, që ReCardio mund të mos punojë siç përshkruhet.
 • Blerja e një produkti fals në vend të produktit origjinal do të thotë që klientët marrin kapsula me përmbajtje të panjohur, me shumë mundësi psikologjike, jo e dëmshme (placebo). Nuk ka gjasa të përmirësojë gjendjen e pacientit dhe mund të çojë në zhgënjimi të konsumatorit.

Jini të vetëdijshëm për mashtruesit dhe falsifikimet! Blini vetëm nga shitësit e ligjshëm në Shqipëri dhe vende të tjera.

Si të merrni kapsulat ReCardio për të marrë maksimumin prej tyre?

Ju mund të keni udhëzime të detajuara se si ta merrni këtë produkt në dorë, kur e blini: është e specifikuar në paketim. Megjithatë, në rast se mund të ndikojë në vendimin tuaj për të blerë, vendosim udhëzimet e mëposhtme:

 1. Doza optimale ditore është një kapsulë e përditshme, e marrë gjatë ose pas vakt me ujë të mjaftueshëm. Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar.
 2. Mos e kombinoni ilaçin me alkoolin.
 3. Mund ta kombinoni atë me ilaçet me recetë: nuk keni nevojë të ndërprisni kursin tuaj të zakonshëm të trajtimit për të filluar marrjen e ReCardio.

Për rezultate më të mira zgjidhni zakone të shëndetshme ngënieje dhe një stil jetese aktive.

ReCardio përbërësit e kapsulës: lista e plotë. A janë testuar laboratorikisht veprimet e tij?

Lista e preçise e përbërësve të kapsulës me masat është e patentuar dhe nuk mund të publikohet. Megjithatë, përbërësit e formulës janë renditur më poshtë. Ju mund të lexoni për secilin prej tyre në Ëikipedia dhe burime të tjera.

Përbërësit kryesorë të ReCardio janë:

 • Ekstrakt me ngjyrë të kuqe dhe ari stonkropi (stonecrop);
 • Ekstrakt Xhinko Biloba;
 • Ekstrakt Murriz (Hawthorn);
 • Vitamina B1, B2 dhe B6;
 • Ekstrakt i hithrave;
 • L-lizin amino acid;
 • Ekstrakt i shelgut të bardhë;
 • Ekstrakt i larsh (larch).

Efektet anësore dhe kontraindikimet e kapsulave të hipertensionit ReCardio

Disa teste laboratorike të kryera në Shqipëri dhe vende të tjera proshuan të dhëna që produkti është pa efekte anësore, përveç alergjive ndaj komponentëve të kapsulës (në raste shumë të rralla).

Kundërindikimet për përdorimin e produktit përfshijnë:

 • Shtatzënia dhe ushqyerja me gji;
 • Mosha nën 18 vjeç;
 • Kombinimi me shtesa të tjera bimore.

Një e metë e vogël e produktit e përmendur nga disa blerës është forma farmaceutike e saj. Për disa njerëz kapsula është e vështirë të gëlltitet, prandaj rekomandohet t’i merrni ato me ujë të mjaftueshëm.

Ku mund të blini ReCardio-n origjinal? Faqja zyrtare

ReCardio në Shqipëri: test i konsumatorëve, si të blesh në farmaci

Në Shqipëri dhe vende të tjera, klientët mund të jenë të sigurtë se ata po blejnë kapsulat origjinale të ReCardio vetëm kur ata e porosisin nga faqja e internetit e shitësit ligjor. Tani për tani, produkti nuk mund të blihet diku tjetër: në farmaci apo në Amazon. Sigurohuni që të bëni porosinë tuaj në

Si te blejmë?

 • Jepni informacion bazë për veten në faqen zyrtare të internetit: emrin dhe numrin tuaj të telefonit. Mos harroni: mos paguani kurrë para se të merrni produktin.
 • Përfaqësuesit e kompanisë do t’ju kontaktojnë sa më shpejt që të jetë e mundur për të ofruar një konsultim falas dhe të konfirmoni porosinë tuaj.
 • Bëni një pagesë pasi të keni marrë ReCardio-n tuaj.